Mesečna vaja – marec 2012 – vrvna tehnika

Redno mesečno vajo v mesecu marcu smo izvedli v okviru usposabljanja z vrvno tehniko. Na tokratni vaji smo se spoznali s postopkom dviga po vrvi ter opremo, ki jo za to dejanje potrebujemo. V nadaljevanju je sledil še postopek spusta po vrvi, za zaključek pa smo izdelali še žičnico, ki lahko pride prav pri reševanju iz višin.


Fotogalerija: 12.03.2012, mesečna vaja :. marec [foto: Klemen Zibelnik]


3 komentarji

  1. poslav sem vam komentar na vašo vsposabljanje glede vrne tehnike lahko si ga ogledate pod vašimi slikami pa povejte kaj menite .mislim da malo razmislite o človekovem živlenju.če pridete s to tehniko na ig boste pri meni sigurno šli lahko kar domov.
    klemen

  2. Klemen Zibelnik

    Pozdravljeni,

    ker se sam ne spoznam tako dobro na vrvno tehniko, sem vaše mnenje posredoval povelniku društva, ki bo podal svoje mnenje.

    Urednik strani.

  3. Hvala za opozorilo. Se strinjam da je delo na vrvi nevarno delo. Pri delu na vrvi vedno stremimo k temu, da se dela na dveh ločenih vrveh. Je pa nekaj izjem, kjer ponavadi reševalec na vrvi dela na eni vrvi:
    – gibanje po vrvi v steni oz. plezališču
    – reševanje onemogle osebe na vrvi s prihodom reševalca od spodaj (če ne moremo pripraviti druge vrvi)
    – spust prvega reševalca do poškodovanca, …

    Pri tej sliki sicer ni zraven opisa, kaj se je dogajalo, zato bom to zapisal sedaj!

    V tej akciji sem prikazal način reševanja onemogle osebe iz vrvi, če je potrebno do onemogle osebe priti po isti vrvi od spodaj navzgor. Način izvedbe se imenuje “croll to croll”. Omenjena akcija je v francoskem sistemu reševanja z vrvno tehniko GRIMP ena od sprejemnih nalog za najvišjo stopnjo njihovega usposabljanja GRIMP 3. Vajo je potrebno opraviti v 5 minutah. Čas se začne meriti ob začetku žamarjenja, konča pa ko reševalce spusti z zavoro sebe in onemoglo osebo na tla.

    V januarski vaji pa tudi ni opisano kaj vse so gasilci izvedeli pred pričetkom vaj. Npr.:
    – uporaba ustreznega sidriša (ta lestev nikakor ni primerna)
    – uporaba STOP zavore in ProTraxiona
    – prehod sistema iz spusta v dvig in obratno, …

    Marko