Mednarodna izmenjava gasilskih mentorjev – Florian’s Youth Meeting 2012

V juliju 2012 bo potekala mednarodna izmenjava mladih mentorjev mladine v okviru evropskega programa Mladi v akciji. Med 15. in 21. julijem se bo na Pohorju družilo 54 mladih (starost 15 do 30 let) iz treh držav, ki radi delajo z mladimi vrstniki v gasilski organizaciji. Osrednja tema je šport, gasilstvo, gibanje na prostem in zdravo življenje. Projekt je poimenovan Florian’s Youth Meeting 2012, izmed 18 slovenskih predstavnikov, ki bodo sodelovali na izmenjavi je tudi član našega društva Klemen Zibelnik.

Osnovne značilnosti projekta:
– izmenjava mladih gasilcev je zasnovana po načelu neformalnega izobraževanja, s čim več priložnosti za izmenjavo dobre prakse, veliko pogovora in izmenjave izkušenj,
– program sestavljajo trije partnerji:
PGD Šinkov Turn,
Hrvatska Vatrogasna zajednica (Hrvaška gasilska zveza)
Landesfeuerwehrverband Kaernten (Deželna gasilska zveza Koroške)

Udeleženci, iz vsake države bo prisotnih 18 predstavnikov, bodo nastanjeni na Pohorju, na Kopah, kjer se bodo odvijale aktivnosti, kadar bodo šli na ‘teren’, se bodo odpravili po Koroški, na Ig in v Ljubljano.
Delovni jezik bo angleščina, ki je najpogostejši tuji jezik za vse mlade.