Iz orientacije na Črnem vrhu s tremi medaljami in dvema pokaloma

Letošnje občinsko tekmovanje v orientacijskem teku je potekalo v Črnem vrhu v soboto, 24. maja. Na tekmovanje smo se odpravili s petimi ekipami. Le teden dni po državnem tekmovanju so naše ekipe znova tekmovale. Časa za priprave na orientacijo ni bilo veliko, vendar smo kljub temu nanizali odlične rezultate.

Pionirke Sara, Nika in Maja so v svojo kategoriji deklasirale konkurenco, do medalje pa so za tretje mesto prišle tudi Kaja, Ida in Taja. Med pionirji so bili nepremagljivi Miha, Jan in Rok, druga ekipa pionirjev v postavi Nik, Žiga in Jošt pa je končala na nehvaležnem četrtem mestu. Jan, Timotej in Ema so nastopili v kategoriji mladincev in se ob prvem nastopu v tej starostni kategoriji uvrstili na peto mesto.

V skupni razvrstitvi treh gasilskih zvez, tekmovanje je namreč potekalo za GZ Dolomiti, GZ Horjul in GZ Brezovica, so pokal za prvo mesto osvojile pionirke Sara, Nika in Maja ter pionirji Miha, Jan in Rok.

Tekmovanje je potekalo v lepem sončnem vremenu, zaradi česar so imele vse ekipe enakovredne in dobre pogoje za nastop. Na regijsko tekmovanje, ki bo 7. junija, v Notranjih Goricah sta se tako uvrstili najboljši dve ekipi v posamezni kategoriji.

Rezultati: Občinsko tekmovanje v orientaciji
Fotogalerija: 24.05.2014 – občinsko tekmovanje v orientaciji [foto: Klemen Zibelnik, Mateja Zdešar/PGD Dvor]