Gasilski družinski piknik sektorja Polhov Gradec na Lovrencu

Na enem izmed sestankov sektorja Polhov Gradec je padla ideja o organizaciji gasilskega družinskega piknika na Lovrencu. Ideja je vse bolj zorela in 20. maja je napočil dan, ko so se vsi družinski člani odpravili na pohod na Lovrenc. Iz našega društva se je pohoda/piknika udeležilo 45 članov.

Predstavitev novega vozila PGD Polhov Gradec

Proti Lovrencu smo se odpravili v dveh skupinah. Nekateri so odšli skupaj iz čebelarskega doma, drugi iz Praproč, nekaj pa jih je ubralo tudi individualne poti. Vsi skupaj smo se zbrali pri cerkvici ter se po ogledu okolice postavili za skupinsko sliko. Po spustu proti domačiji Logar nam je poveljnik PGD Polhov Gradec Damjan Plestanjak predstavil njihovo novo vozilo za gozdne požare (GV-GP1) ter opremo, ki jo imajo v njem. Vozilo ni namenjeno zgolj posredovanju ob gozdnih požarih temveč tudi za posredovanje ob prometnih nesrečah, v vozilu je tudi nekaj opreme za prvo pomoč, …

Po koncu strokovnega dela pa je sledilo še skupno kosilo (golaž) ter izmenjavanje mnenj. Najmlajši so si pripravili priložnostno nogometno igrišče in uživali v najpopularnejši postranski igri na svetu. Kot je dejal poveljnik GZ Dolomiti in član našega društva Jože Kožuh, je lepo, da so se na vabilo odzvale tudi dekleta/žene gasilcev, da je s tem piknik postal družinski piknik.

Fotogalerija: 20.05.2012 – gasilski družinski piknik na Lovrencu [foto: Klemen Zibelnik]