Gasilski družinski piknik sektorja Polhov Gradec na Lovrencu

Sedaj že tradicionalni gasilski družinski piknik sektorja Polhov Gradec je potekal na Lovrencu. Peto tovrstno srečanje se je odvijalo v nedeljo, 14. maja, ko so se vsi družinski člani odpravili na pohod na Lovrenc. Iz našega društva se je pohoda/piknika udeležilo veliko število članov.

Za piko na i lepo vreme in družabne igre

Proti Lovrencu smo se odpravili v dveh skupinah. Nekateri so odšli skupaj iz čebelarskega doma, drugi iz Praproč, nekaj pa jih je ubralo tudi individualne poti. Vsi skupaj smo se zbrali pri cerkvici ter se po ogledu okolice postavili za skupinsko sliko. Po spustu proti domačiji Logar je vse pričakal golaž, ki so ga v letošnjem letu pripravili člani Polhov Gradec.

Odrasli so se zatem pomerili v zabavnih igrah, ki sta si jih zamislila in pripravila Tadej Plestenjak in Janez Grbec iz PGD Polhov Gradec. Podiranje plastenk s cevjo, skakanje v veliki vreči, prenos ročnika med nogami, oblačenje in vlečenje vrvi so bile zanimive igre, v katerih so se pomerile štiri ekip. Na koncu so bili zmagovalci vsi, nagrada za najboljše pa je bila tudi mikavna – pomivanje lonca od golaža ter peš pohod okoli Polhovega Gradca. Daljše druženje je tokrat omogočilo lepo vreme.

Rezultati: Družabne igre