Ekipa prve pomoči civilne zaščite tretja na regijskem preverjanju usposobljenosti

Ekipi občine Dobrova – Polhov Gradec [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

V soboto, 7. junija, je na območju Polhovega Gradca potekalo regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa in sicer s pričetkom ob 8.30 uri pred Osnovno šolo. Ekipe prve pomoči so svoje znanje pokazale pri reševanju in oskrbi realistično prikazanih poškodb ponesrečencev v različnih situacijah in sicer na štirih lokacijah oziroma delovnih točkah.

Delovna točka – potres [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

Iz naše občine sta na tekmovanju nastopili dve ekipi, ki sta se zadnji čas intenzivno pripravljali na tekmovanje. V prvi ekipi so nastopili tudi trije člani našega društva – Gregor Peklaj, Matjaž Kralj in Gregor Zibelnik. Poleg njih so bile v ekipi še tri članice (dve članici PGD Podsmreka in ena članica PGD Polhov Gradec), skupno torej ekipo sestavlja šest članov, med katerimi je eden vodja. To pot je bil to Gregor Peklaj. Ekipa je na tekmovanju nastopila tretjič in v konkurenci 13 ekip zasedla odlično tretje mesto. Druga ekipa naše občine pa je bila na koncu 12.