Dvorske Hruške najboljše na kvizu ″Spojka″

Regija Ljubljana 1 je orala ledino in v sodelovanju z regijo Ljubljana 2 v petek, 11. marca, organizirala premierni družabni večer, ki je bil v obliki kviza za gasilce – spojka. V prostorih PGD Polica (GZ Grosuplje) se je tako zbralo 24 ekip, ki so jih sestavljali trije člani.

Tekmovalni del je bil v znamenju treh delov teoretičnega dela. Prvi je vseboval vprašanja izbirnega tipa, sledilo je dopolnjevanje stavkov z manjkajočimi besedami oz. besednimi zvezami, za konec pa je sledila še križanka.

Ker je bilo poleg druženja, prisoten tudi tekmovalni del, smo dobili tudi najboljše. Največ točk so zbrali člani naše ekipe Dvorske hruške, ki sta jo sestavljala Maja Zibelnik, Marko Zibelnik in članica PGD Hruševo Nina Košir. Podobno sestavo so imeli tudi Veseli Pastirčki, kjer sta barva našega društva zastopala Teja Kopač in Klemen Zibelnik, pridružila pa se je še Ines Hudnik iz PGD Hruševo. V konkurenci 24 ekip so zasedli šesto mesto. Povsem dvorske barva pa je bila ekipa Direkt s kavča, ki so jo sestavljali pripravniki Jan Jamnik, Kristina Hribernik in Rebeka Prosen. Uvrstili so se na 18. mesto.

Rezultati: Spojka