Dvor obiskali člani mladinskega sveta GZS

Delo z mladino je v gasilstvu nadvse pomembno, saj le tako lahko pridemo do naslednikov. Na državnem nivoju, torej v okviru Gasilske zveze Slovenije, za delo z mladino skrbi mladinski svet Gasilske zveze Slovenije.

Mladinski svet sestavlja predsednik Uroš Leskovar (podravska regija) ter iz vsake regije po en član (v Sloveniji je 17 gasilskih regij). Interese regije Ljubljana 1 v mladinskem svetu zastopa naš član Klemen Zibelnik.

V četrtek, 23. februarja, je tako naše društvo doletela čast, da se je v dvorani odvijala 20. seja mladinskega sveta. Člani so tokrat analizirali posvet mentorjev mladine, ki je januarja potekal v Zrečah, si razdelili aktivnosti v zvezi z izvedbo državnega kviza ter se seznanili z aktualnimi nalogami ter problematiko posameznih regij.

Pred pričetkom seje so zbrane člane mladinskega sveta pozdravili podpoveljnik društva Marko Zibelnik, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Marjan Peklaj in predsedujoči regiji Ljubljana 1 Franc Bradeško. Po zaključeni seji pa je sledil še ogled gasilskega doma in tehnike.